3 s. efektui, arba tave išjungė

Kompanija, kuri savęs nereklamuoja – galima sakyti, kad išvis neegzistuoja, nes jei nereklamuoji savo produktų – kaip tuomet žmonės sužinos apie jus? Ne veltui pirmasis reklamos biuras buvo įkurtas Londone 1611 m., tad per keturis šimtus metų reklama nuėjo labai ilgą kelią – nuo reklamos laikraščiuose, radijuje ir televizijoje, iki interneto ir video reklamų.

1970 m.  per dieną žmones pasiekdavo apie 500 reklamų, šiandien – per 5000 skirtingų reklamų, o per metus – net 5.3 milijardai pasiekia eterį. Tad kaip padaryti, kad jūsų reklama išsiskirtų iš kitų?

Svarbiausia – pasirinkti tinkamą reklamos pobūdį. Jei didžioji jūsų klientų dalis gyvena mažuose miesteliuose ir yra vyresnio amžiaus žmonės – galbūt jums geriausiai pasiteisintų reklama vietiniame laikraštyje, arba jei norima pasiekti Milianials’us – labiausiai pasitesintu marketingas per socialinius tinkus, tokius kaip facebook, instagram, snapchat ar youtube. Bet ar pasiteisins ta pati reklama laikraštyje ir socialiniuose tinkluose? NE. Vienas iš būdų pasiekti būtent šią pirkėjų kategoriją – video, tačiau ar tradicinė video reklama pasiteisins socialiniuose tinkluose? Greičiausiai ne. Tam, kad sudominti, nebeužtenka papasakoti savo kompanijos istoriją nuo jos atsiradimo, pateikti produkto apibūdinimą ar parodyti jo išvaizdą.

Šiandien svarbiausia – turinys ir estetinis vaizdas, nes tik kuriant turinį galima išlaikyti žiūrovo koncentraciją į jūsų produktą. Vidutinis dėmesio sukoncentravimas 2000 m. buvo 12 s., o šiandien – 3 s. Būtent tiek laiko turite sudominti. 65% peržiūrėję pirmas 3 sekundes, taip pat peržiūrės bent jau dar 10 sekundžių, 45% peržiūrės 30 sekundžių.

Žmonės ateina į Facebook’ą ne dėl reklamų, o dėl savo giminių, artimųjų ir draugų informacijos, todėl kuo labiau mūsų turinys atrodys ne komerciškai, o “žmogiškai”, tuo geresnį rezultatą demonstruos. Tad jei jau nusprendėte, kad jums reikia video (nesvarbu ar produkto pristatymas ar reprezentacinis apie jūsų įmonę) pirmiausia turite atsakyti sau į klausimą – kam aš jį kuriu?
Ar noriu pasidaryti video klipą sau, ir vien tam, kad jį turėti? Ar aš kuriu jį klientui? Jei pasirinkote pastarąjį variantą, tuomet vertėtų apmąstyti tai, ar turinys, kuris bus rodomas, jam aktualus. Ar tikrai pirkėjui svarbiausias dalykas yra jūsų įmonės istorija ar turimų patalpų plotas?

O kai jau apsibrėžėte, į kokį klientą orientuojatės ir nusprendėte, kokią idėją pateiksite, beliko lengviausia dalis – įgyvendinti idėją. Sukurti wow efektą, išpildyti taip, kad norėtųsi peržiūrėti dar kartą.  Ir tuomet galite laikyti, kad jūsų kurtas video pasiteisino.

DAUGIAU APIE VIDEO

Komentarai