Galvų medžioklė. Jūs vs. Headhunter’iai

Pagrindinė dilema – kaip pasilengvinti sau darbą? Arba, kaip padaryti, kad nemėgiamas darbas pasidarytų pats?
Galbūt geresnis klausimas yra toks: ar norite, kad jūsų darbas būtų lengvesnis?
Jei nemėgstate fizinės veiklos ir medžioklė jūsų visai nežavi, į pagalbą galite pasikviesti “Headhunter’ius”.
Patyrę galvų medžioklės (headhunters) specialistai iš jūsų darbo laiko eliminuoja kandidatų paiešką ir atranką, todėl jums belieka tik tarti galutinį žodį dėl tinkamiausio vadovo įdarbinimo.

Jūs vs. „Headhunter’iai“

# 1 “Headhunter’iai” pasiekia kandidatus, apie kurių egzistenciją net nenumanėte…

O dabar tyliai sau pripažinkite. Juk pažįstama situacija, kai kelis mėnesius nuolat atnaujindavote skelbimus ieškant aukštesnio lygmens vadovo, tačiau stipraus ir jūsų kriterijus atitinkančio kandidato surasti vis nepavyko? O dauguma kurie kreipdavosi, geriausiu atveju, buvo tinkami tik į vadybininko poziciją.
Gal geriau nelaukti, kol tinkamas žmogus kreipsis į jus, o jums patiems jį susirasti? Apie 60% darbo jėgos sudaro pasyvūs kandidatai – tie, kurie dirba ir nėra aktyviai ieškantys naujų galimybių. Taip pat tie, kurie svarstytų naujas karjeros perspektyvas, jei gautų įdomų darbo pasiūlymą, tačiau patys aktyvios paieškos nevykdo. Tai yra didžiulis talentų baseinas, apie kurį daugelis darbdavių tiesiog pamiršta.
Pasyvieji kandidatai beveik visada jau turi darbo vietą, tačiau jie sutiktų keisti darbovietę tik tuo atveju, jei nauja galimybė jiems pasirodytų tikrai patraukli. Personalo ekspertai supranta, ko reikia, kad motyvuotų kandidatą pakeisti įmonę, net jei esamoje darbovietėje jis jaučia vertę.

# 2 “Headhunter’iai” suranda tinkamą “puzlės dalį” jūsų komandai

Jei jūsų kompanija nori surasti žmogų, kurį priėmus į darbą galėtų pasodinti už naujojo stalo ir palikti dirbti. Ir jį pamiršti. Tuomet jums net nereikia “Headhunter’ių”, jums pilnai užteks ir stipriausio iš silpniausių, kurie patys į jus kreipiasi.
Geri darbdaviai nenori tiesiog įsodinti žmogaus į darbo vietą – paprastai užduotys būna kur kas didesnės: jie nori auginti savo komandą ar įgyvendinti kitus pokyčius. Rimtiems tikslams pasiekti, reikia stipraus darbuotojo, kuris suprastų ir pritartų įmonės vertybėms ir kultūrai. Tik atitikus požiūriams, bendromis jėgomis, pasitelkus naujai įneštą energiją, galima įgyvendinti užsibrėžtus pokyčius. Būtent todėl, tikamus vadovus atsirinkti reikia itin kruopščiai.

# 3 “Headhunter’iai” tarpininkauja persamdant gerą specialistą iš jūsų konkurentų

Taip galima nušauti net du zuikius vienu metu: susilpninti konkurentų pozicijas ir kilstelti savo įmonę. Stipriausi kandidatai yra visai netoli – greičiausiai jie sėkmingai dirba kitoje įmonėje. Arba derasi dėl sąlygų su jūsų konkurentais.
Kandidato persamdymas gali būti iššūkis. Įsivaizduokit jei dabar sužinotumėt, kad stipriausias kandidatas į vadovo poziciją dėl darbo derasi ir su jūsų konkurentais. Tikrai nebūtų pati maloniausia žinia. Tačiau patyrę “headhunter’iai” supranta, kaip valdyti situaciją.
Kreipiantis į jūsų konkurento darbuotoją, „headhunter’iai“ tampa ambasadoriais, padedančiais jums parduoti savo įmonę kaip geresnę galimybę, parodant jam, kad būtent ši galimybė atvers kelius į platesnes karjeros perspektyvas, didesnį atlyginimą ar geresnę įmonės kultūrą.

# 4 “Headhunteriai” yra jūsų atstovai ir ambasadoriai

Pasiūlos ir paklausos dėsniai įtakoja viską. Norint pritraukti patyrusius ir dėmesio vertus kandidatus, tenka atrasti daugiau verčių nei stabilus atlyginimas, visos socialinės garantijos ar nemokama kava. Patrauklios įmonės supranta stipraus darbdavio pozicionavimo svarbą. Reikia mokėti ne tik pardavinėti savo produktus ar paslaugas, tačiau reikia parduoti ir darbo vietas. Šiam teiginiui pritaria net 86% HR specialistų, kurie teigia, kad įdarbinimas vis labiau tampa pardavimu. Ieškantieji darbo parduoda savo kompetencijas ir patirtį. Tuo metu darbdaviai parduoda perspektyvas ir papildomas vertes savo darbuotojams.

Nustokite laukti kandidato, kuris būtų pajėgus siekti bendrų jūsų įmonės tikslų. Geriau medžioklę pradėti patiems, ar patikėti profesionalams.

DAUGIAU APIE VADOVŲ MEDŽIOKLĘ

Komentarai